sobota 22. októbra 2016

Aktuálne seriálové dianie × 19 ×

Tentokrát prichádzam so skutočne aktuálnym seriálovým dianím. Do môjho zoznamu totiž niektoré seriály pribudli, niektoré odbudli a niektoré ostali. Teraz sa budem venovať len tým, ktoré aktuálne vychádzajú a ktoré sledujem, tie, ktoré pozerám ale som s časťami nejako pozadu alebo tak sem dávať nebudem, toto bude článok len o tých aktuálnych a hlavne nových v mojom watchliste, ktorý sa ako ináč pekne rozrastá, keďže nové seriály vychádzajú pravidelne a nikoho nezaujíma, že ja mám život len jeden a voľného času len tak trochu. Ale ja si proste nemôžem pomôcť, raz už som seriálový maniak a navždy ním už asi aj ostanem, ale to by som koniec koncov nebola ja, aby som nemala nekonečný zoznam seriálov a častí, ktoré chcem vidieť.

Aftermath je jeden z tých seriálov, kedy je hlavnou témou akási apokalypsa a my sledujeme partičku ľudí, ako sa s tým snaží nejako popasovať a prežiť. V tomto prípade ide o rodinu, ktorá je nešťastnou náhodou rozdelená a snažia sa nájsť svoju unesenú dcéru. Sledujeme príbeh zvyšku rodiny, a taktiež dcéry samotnej a ľudí, ktorých stretávajú a hlavne toho, ako sa snažia vždy niekde stretnúť a myslím, že v podstate sa prvá séria asi bude točiť okolo toho, že sa budú stále len dohadovať a možno sa konečne stretnú až na konci série. Ale to sa necháme prekvapiť. Mňa každopádne tento seriál celkom zaujal a som zvedavá, čo sa z neho vykľuje.

American Horror Story je myslím už hororovou klasikou medzi seriálmi, keďže tento rok už sledujeme jeho šiestu sériu. Ja osobne sa musím priznať, že som tú piatu vynechala, keďže ma totálne nezaujala, s nádejou som sa však tešila na tú šiestu s vierou, že jedna pokazená séria predsa nič neznamená. Chvalabohu som mala pravdu. Šiesta séria je skvelá, strašidelná a má presne to čo má AHS mať a rozhodne sa vrátilo v plnej paráde. Práve sme takmer v polovičke série a som zvedavá ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať.

Pri Big Bang Theory asi nie je o čom ani písať, stará klasika, ktorej sledujeme už desiatu sériu a mne sa rozhodne ešte stále neopozerali. Samozrejme ten humor už nie je to, čo to bývalo kedysi na začiatkoch, ale stále sa je na čom zasmiať a stále seriál nestratil svoje čaro. Takže v mojom watchliste rozhodne ostáva aj naďalej a myslím, že aj ostane na veky vekov, až kým sa ho nerozhodnú ukončiť.

Toto bol len taký pokus naslepo a myslím, že celkom vyšiel. Za sebou mám len prvé dve časti a úprimne sa priznávam, že čakám na titulky, lebo im bohvieako nerozumiem. Aj tie ma však dokázali celkom zaujať natoľko, aby som si chcela dopozerať tie zvyšné. Celá prvá séria ich má tuším len šesť, takže to nebude až taká strata času, keby sa z toho nebodaj vykľulo niečo otrasné. 

Ďalšia klasika a stálica, sledujem už trinástu sériu a niekedy sa už ani nestačím čudovať, čo všetko sa tam zase nejako podrbalo, čo sa udialo, kto je zase smutný a zničený. Už niekedy začínam mať pocit, že pri tomto seriále sa človek nedočká kúska šťastia, že sa furt len riešia nejaké strašné drámy a úmrtia a rozchody a nič pozitívne sa nejako neobjavuje. Ale nevadí. Predsa len po 13tich rokoch človek nemôže seriál a svoje obľúbené postavy (aj keď ich tam ostala už len skutočne hŕstka) opustiť.

Legendy zajtrajška sotva začali svoju druhú sériu a ja, ktorá som tú prvú začala pozerať len kvôli Wentworthovi veru neviem, či budem pokračovať v druhej sérii až do konca. Rozhodne jej ešte pár častí dám šancu a uvidím, či ma náhodou nezaujme aj príbeh ako taký, ale moc šancí tomu nedávam, keďže u mňa nezabodoval ani Arrow, ani SuperGirl ani Flash ani nič takéto super podobné. 

Ohnivé kura som začala pozerať kvôli Prachařovi, čo iné by sa dalo u mňa čakať a aj keď mi príbeh príde ako dosť chabo okopírované Gilmorky, chalani sú celkom fešáci a navyše sa tam varí a ja mám jedlo rada. A aj napriek neskutočnému množstvu negatívnych vecí, ktoré sa tam dejú sa sem tam objaví nejaká pozitívna, ktorá to nakoniec nejako zachráni a zase ma pribije k obrazovke.

Šiesta séria a s ňou aj nová várka príbehov, tentokrát zo zeme Aladina a nejakej tajomnej zeme Nevyrieknutých príbehov. To by sa mi celkom pozdávalo, jediné čo mi však už začína liezť na nervy je Emma, ktorá to začína celé nejako moc prežívať a príde mi neuveriteľne trápna. Už aj tá Zlá kráľovna mi príde celkom sympatická na rozdiel od nej. Ale nejako to dopozerám, lebo som zvedavá na príbehy ostatných postáv. 

Neviem, stále nejako neviem, či je ten seriál tak neskutočne geniálny alebo tak neskutočne stupídny. Viem však, že ešte pár častí a asi to zabalím, pretože tomu proste nejako neviem prísť na chuť. Neviem čo si o tom seriále mám myslieť ani v podstate o čom vlastne je. Či si robí výsmech z jemu podobných alebo čo. Rozhodne na mojom zozname seriál pri ktorom najviac váham a pri ktorom absolútne neviem čo si o ňom myslieť.

Milo Ventimiglia a celkom zaujímavý príbeh ma doviedol k tomuto seriálu. Videla som zatiaľ len dve časti, ale aj tie ma zaujali natoľko, že viem, že si budem chcieť pozrieť minimálne celú prvú sériu, aby som si mohla urobiť poriadny obraz o tom, čo sa to tam vlastne deje. A nie je ani náročné sa nejako do seriálu zapozerať. Postavy sú celkom sympatické, príbeh trošku čudný, akoby sa snažil vyrozprávať veľa príbehov v jednom, ale v konečnom dôsledku je to pekný celok.

Cestovanie v čase. Najprv som sa obávala, či to nebude niečo ako Legends of tomorrow, ale v konečnom dôsledku je to podobné skôr tomu seriálu s Jamesom Francom, v ktorom sa vrátil do minulosti a mal zabrániť atentátu na prezidenta. Tu sa postavy tiež vracajú k známym udalostiam v minulosti a skôr sa snažia zabrániť tomu, aby ich niekto pozmenil tak, aby mu to vyhovovalo, čo by však rozhodne nevyhovovalo im a vlastne ani dejinám, ktoré by sa tým pádom totálne zmenili a bohvie aký dopad by to malo na prítomnosť.

Ani sa mi nechce veriť, že zo Z Nation už sledujem tretiu sériu. Človek by si povedal, že to je len ďalší seriál o zombíkoch, ale mne osobne sa nejako viac pozdáva ako napríklad Walking dead. Tu sa podľa mňa stále deje niečo nové, kdežto tam sa príbeh v podstate celú sériu točí okolo niečoho rovnakého, sem tam nejaká akcia a záver taký, že vás ide podrbať, lebo by ste už chceli ďalšiu sériu. Z Nation je taký iný. Každá časť je iná, každá akoby mala svoj príbeh, proste mi to príde také záživnejšie trochu.

Toľko k tým mojím aktuálnym. Onedlho k nim ešte pribudnú nové ale že úplne nové Gilmorky. Potom ďalšia a nová séria spomínaných Walking Dead. Tiež sa chystám pozerať nového Poldu, pretože milujem Davida Matáska a v Novembri ešte začne Salem, na ktorý sa už celkom teším, len musím ešte dopozerať druhú sériu, kým začne tá tretia. A čo vy? Aké sú vaše seriálové zoznamy?


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára