piatok 16. novembra 2012

Darren Shan - Krvavé chodby (The Saga of Darren Shan ¤ 3)

"Pach krve byl nechutný. Věděl jsem, že jsou to jen mrtvá zvířata, ale pořád jsem si představoval, 
že jde o lidi."
Názov: Krvavé chodby
Originál: Tunnels of Blood
Autor: Darren Shan
Vydalo: ALBATROS, 2003, 173 strán

Séria: The Saga of Darren Shan ¤ 3
Darren Shan se představuje potřetí - před nezáviděníhodným osudem poloupíra, který na něj padl v předchozích dvou knihách, není úniku. Nechce se podvolit pravidlům upířího světa, i když kontakty s obyčejnými lidmi obvykle končí tragicky. Spolu se svým učitelem panem Hroozleym a hadím chlapcem Evrou se ocitají v neznámém městě a prožívají další dramatické události a ohromující odhalení.
Daren se v této knize setkává s první láskou...

Tentokrát Darren po tretíkrát. Opäť sa vydávame mimo cirkusu, čo spôsobí nezvyčajná návšteva starého známeho pana Hroozleyho, ktorý mu prišiel oznámiť niečo, o čom Darren nesmie vedieť. A tak nevieme ani mi a spolu s Darrenom sme odkázaní len na minimum informácií o jeho pohybe a o tom, čo robí v noci, keď sa vytratí z hotelu.

Ako som už napísala, na nejakú dobu musia opustiť cirkus, aby však Darrenovi nebolo tentokrát smutno, pán Hroozley mu dovolí, aby s nimi mohol odísť aj jeho kamarát Evra, samozrejme len ak bude súhlasiť, obaja chlapci teda našli narýchlo "náhradných rodičov" pre svoje zvieratká, obrovskú krajtu a madame Oktu a spolu s upírom opúšťajú tábor.

Na nejaký čas sa ubytujú v hoteli. Darren s Evrom vedú takmer normálny teenagerský život, chodia von, sledujú televíziu, Darren dokonca stretne dievča, ktoré by s ním rado šlo do kina a dokonca mu možno dalo i pusu... Evra ho v tom dokonca podporuje, čo Darrena poteší a takisto ho poteší reakcia jeho dievčaťa, keď sa stretne s Evrou. 

Do toho všetkého nesmieme zabudnúť na pána Hroozleyho, ktorý celé dni prespí a v noci proste odíde, pričom ani jeden z chlapcov netuší čo robí alebo kam chodí. Až jednej noci pri sledovaní správ, kde nájde polícia 6 mŕtvych tiel, sa chlapcom začne čosi nepáčiť a hlavne sa im začne správanie upíra, ktorý s nimi žije, zdať podozrivé.

Spoločne sa ho teda rozhodnú sledovať. Nakoniec po niekoľkých nociach majú pocit, že sú konečne na správnej ceste a zrazu...! Myslím, že táto kniha bola takou jednohubkou alebo akýmsi premostením k ďalšiemu príbehu. Odohralo sa tu niečo zaujímavé, ale na druhej strane myslím, že nič nejako veľmi podstatné, ale uvidíme ako sa príbeh vyvinie. 

Darren si nájde dievča a Evra sa pre mňa stáva čoraz sympatickejší, takisto pán Hroozley, tak ako Darren asi aj ja mu začínam dôverovať čoraz viac, ale nikdy nehovor nikdy, predsa len je to upír. A aby som nezabudla spomenúť Debbie, tak tá mi prišla spočiatku trochu otravná, ale keď si človek na ňu zvykne, tak to nie je až také zlé. V závere som tajne dúfala, aby sa ešte v príbehu niekedy objavila.  Taký dobrý priemer a hor sa na pokračovanie.


Súčasť projektu: 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára