pondelok 1. júna 2015

Love, Rosie | S láskou, Rosie

Príbeh o tom, ako sa detské priateľstvá zvyknú v priebehu rokov meniť k lepšiemu či horšiemu.

Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.
Veľká Británia, 2014, 102 minút

Film S láskou, Rosie ma zaujal hneď pri sledovaní traileru, ktorý išiel pred filmom v kine. Rozhodla som sa však najprv prečítať si knihu, čo mi chvalabohu netrvalo dlho, hlavne vďaka štýlu, akým bola napísaná. Hneď na to som sa teda pustila do filmu a v súčasnom stave sa musím priznať, že už som ho videla trikrát. Raz sama, hneď ako som dočítala knihu, raz so sestrou a potom ešte raz o trochu dlhšiu dobu s maminou. Takže myslím, že ho už mám napozeraný statočne.

Rosie a Alex sú priatelia od malička a toto blízke priateľstvo pretrváva až do dospelosti. Dvojica sa v priebehu filmu od seba nejako stále vzdaľuje a napokon sa znovu nejakým spôsobom stretáva, naďalej však ostávajú v kontakte a sledujú ako ich životy postupne naberajú rôzne smery a ako sa v nich objavujú stále nové, prípadne staré tváre. Vo filme nás čakajú situácie veselé, smutné, situácie trochu na zamyslenie, proste od každého trochu. 

V hlavných úlohách sa objavuje moja obľúbená Clary (Nástroje smrti) v roli Rosie a celkom fešácky vyzerajúci Alex. Myslím, že všetky postavy boli zvolené celkom šťastne a okrem Bethany a tej druhej Alexovej frajerky boli všetci sympatický. Jedine tie dve mi skutočne išli na nervy a najradšej by som ich z filmu vyškrtla, ale na druhej strane aj tak hrali tak trochu záporné postavy. Nemám im teda v tomto smere čo vyčítať. 

Film sa odohráva v Anglicku, rovnako ako herci boli prevažne anglický a tak si počas filmu užijú hlavne priaznivci anglického prízvuku, ktorý som sa ja konečne naučila ako tak rozoznávať od toho amerického. Nie že by som to rozoznávať nevedela, ale akosi som si to proste neuvedomovala. Takže som si počas filmu pekne užila. 

Ak by som chcela film porovnávať s knihou, tak musím povedať, že v mnohom sa film od knihy odlišoval. Po viacerých pozretiach však musím povedať, že to vôbec nebolo nevhodne spravené alebo niečo, čo by mi prekážalo. Síce nie som veľkým fanúšikom zmien pri natáčaní filmov na základe knižných predlôh, v tomto prípade mi to vôbec nevadilo, ba naopak si myslím, že niektoré zmeny ten film len oživili. 

Moje celkové hodnotenie:


Všetkým, ktorí hľadajú trochu romantiky, jemného vtipu, štipku sklamania a netradičný príbeh lásky je tento film ako stvorený. Vhodný na nedeľné popoludnie, ako oddych po celom týždni.

7 komentárov:

 1. Ten film sa mi veľmi páčil! :) Ale tá kniha ma sklamala na plnej čiare. Samé emaily a dej rozťahaný na 400 stranách, čo bolo podľa mňa úplne zbytočné. V tomto smere som rada, že sa tvorcovia filmu rozhodli príbeh trocha viac pozmeniť. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. TO áno, tiež som pôvodne čakal inú formu tej knihy, tie maily a listy ma dosť zaskočili, ale aspoň sa to dalo rýchlo prečítať ;)

   Odstrániť
 2. Ja som videla iba film, ale ten bol tak krásny, že sa mi do knihy ani nechce púšťať :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani netreba :) film bol naozaj dosť lepší ako kniha :)

   Odstrániť
 3. Tenhle film mám moc ráda, i knížka se mi líbila. Celkově je ten příběh moc miloučký, a hlavně zábavný. Člověk si u něj dobře odpočine a pobaví se :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Film zbožňujem ❤️ Neviem ako ostatní ale podľa mňa bola kniha lepšia ako film,... :))))

  OdpovedaťOdstrániť