pondelok 23. júla 2012

23. 7. 2012

Zanedbávam toto písanie, ja viem, ale na svoju obranu musím povedať, že som predsa len niečo urobila. Odhodlala som sa presťahovať celý svoj blog zo starej adresy a starého servera na nový, neberte to zle, ale dva menu, sú dva menu.. vždy som po tom túžila, aj keď teraz, úprimne ani neviem čo tam napchať...to príde časom. A tiež to nejakú chvíľu potrvá, kým sem dostanem všetko čo by som chcela, a niečo aj inde.

Ako to už voľáko býva cez prázdniny píšem dosť málo. Ako tu tak teraz sedím, dojedám posledné kúsky sushi, a ako som si namáčala kúsky do wasabi pasty spomenula som si na svojho bývalého, ako sa vždy preceňoval. Nakydal si jej na jeden kúsok nesmierne veľa a potom mu začali slziť oči, očervenel, začal sa dusiť.. teraz sa pýtam, na čo to všetko? Prečo to vždy robil? Vo všetkom... Ktovie, aspoň, že je to už za mnou, aspoň že ja viem, koľko toho pálivého unesiem (a to ja pálivé nemám rada, ale dnes voľáko ma to k tomu pritiahlo...dostala som chuť, už fakt neviem čo by som zožrala).

Na svoju obranu ale musím povedať, že som sa znova začala viac venovať knihám, ktoré som v posledných rokoch zanedbávala ešte viac (ak je to vôbec možné) a prvýkrát som sa odhodlala aj na audioknihu Muži, ktorí nenávidia ženy, keďže som majiteľkou tejto trilógie, teda skoro majiteľkou, tento prvý diel mi chýba, tak preto. A musím uznať, že je to zážitok, teda pokiaľ sa podarí natrafiť na človeka s príjemným hlasom. To je potom jedna báseň, len si to pustiť, ľahnúť, zavrieť oči a nič nerobiť, ideálne pre mňa - človeka spavého, ktorý neudrží oči dlho otvorené. Úprimne, bola som v neskutočnom napätí, ako to celé dopadne. Ale vydržala som až do konca knihy. Prečo som mala vydržať? Pretože v priečinku už na mňa čakal rovnomenný film, stiahla som si najprv tú novšiu verziu, predsa len Daniel Craig v úlohe Mikaela sa mi neskutočne pozdával. Ale aby som nebola mimo, už sťahujem aj tú švédsku verziu... Nah mám prehľad.

A aby som učinila zadosť svojmu predsavzatiu. Idem si čítať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára