štvrtok 16. augusta 2012

We Bought a Zoo | Kúpili sme Zoo

Benjamin Mee (M.Damon) je losangeleský autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury, který jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve víře, že nový začátek a nový start pomůže obnovit pocity rodinné sounáležitosti, rozhodne se Mee opustit svoji práci a koupit starý venkovský dům s ohromnými pozemky a jedním speciálním bonusem – Rosemorskou zoologickou zahradou, kde žijí desítky zvířat, o které se stará chovatelka Kelly Foster (Scarlett Johansson) a její oddaný tým. S absolutně nulovými zkušenostmi, omezeným časem a minimálními financemi se Mee s podporou své rodiny a místní party vydá na těžkou cestu k znovuotevření zoo. Teď už Benjamin o dobrodružném příběhu nepíše, teď jedno takové dobrodružství žije… a odehrává se přímo na jeho dvoře.
Ben sa po smrti svojej manželky spamätáva veľmi ťažko a ťažko to nesú aj jeho deti. Jedného dňa sa teda rozhodne, zaobstarať im všetkým nové bývanie v nádeji, že práve toto mu pomôže začať nový život s minimom starých spomienok. Ako to už v podobných príbehoch chodí, na rad prichádzajú problémy s deťmi, nádejná nová priateľka, prvotné problémy, ako inak.

Rodinka, ktorá ako je už z názvu známe si kúpi Zoo a rozhodne sa ju priviesť znova  k životu. A tak spolu s jej stálymi zamestancami sa snažia vrátiť starému miestu zašlú slávu. Do cesty sa im stavajú rôzne prekážky, ktoré im prácu neuľahčujú a takisto chýbajúce financie a všetko možné, čo sa len dá vo filme vymyslieť. Čím viac sa teda blížime ku koncu na povrch sa dostáva otázka, podarí sa im Zoo otvoriť? Prídu nejakí ľudia?

Ak chcete vedieť, ako to dopadne, rozhodne si to pozrite. Neľutujem čas strávený pri tomto filme, ale nebol rozhodne ani najlepší. Za celkom podarenú postavu by som si ešte dovolila označiť Benovho brata, ktorý mal úžasný dabing a kľudný postoj asi ku všetkému.


 Film poteší, pobaví, trochu donúti zamyslieť sa a hlavne noc pred otváraním držať palce, aby to napokon nejako vyšlo.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára