štvrtok 5. júna 2014

Aktuálne seriálové dianie ¤ 8

Seriálová sezóna skončila! Aspoň tým seriálom, ktoré mám vo svojom watchliste, do konca mája sa postupne uzatvorili všetky série. Niektoré navždy a niektoré len na prázdniny. Niektoré tradične a niektoré neskutočne napínavo. Konečne som takisto nabrala odvahu a rozhodla sa urobiť pár škrtov pri niektorých nezaujímavých kúskoch a aby som si tým neochudobnila pôvodný zoznam, rozhodla som sa dať šancu aj niektorým letným novinkám, ktoré na nás čakajú. Tentokrát sa už ale nedám zlákať a ak ma po prvých častiach seriál nebude baviť, bez milosti ho zo zoznamu vyhostím, lebo potom pozerám na veci, ktoré ma až tak nebavia len aby som mala čisté svedomie.

Začnem seriálmi, ktorých by som sa chcela zbaviť. V prvom rade to po dlhom uvažovaní a váhaní bude Arrow, ktorý bol zo začiatku celkom fajn, potom ma trochu nudil ale pozerala som ho kvôli frajerovi, ktorý sa tam objavil. Ani to mi však nejako v druhej sérii nedodalo chuti k pozeraniu a tak som sa po tom, čo sa mi nakopila asi polka série na pozretie rozhodla, že sa na to vykašlem a nebudem sa trápiť s niečím čo ma ani poriadne nebaví. Aby som dodržala toto slovo a neprepadli ma výčitky svedomia, ihneď ho mažem z počítača, aby som nepodľahla pokušeniu.

Rovnako som sa rozhodla, že sa zbavím New Girl, aj keď po poslednej časti som si povedala, že ho neodpíšem úplne, ale že ešte uvidím, čí a ako ma prekvapí prvá časť štvrtej série a podľa toho sa rozhodnem, pretože už to veru nie je bohviečo a seriál som v posledných častiach skôr pretrpela, tak som sa rozhodla zakročiť.

Celkom podobný osud asi pripravím aj Vikingom, ktorí boli síce skvelí, ale nejako ma v tejto sérii nenadchli, resp. skôr nezaujali aj keď musím uznať, že je to skvele spravený seriál, postavy sú výborné ale asi to nebude moja šálka kávy ako sa hovorí. Takže uvidím po pár častiach. Rozhodne sa však teším na Bates Motel, Once Upon a Time, kde sa špeciálne teším na Willa, ktorý by mal do tohto seriálu prejsť z OUaTiW. Nesmierne napínavo skončili Bones, ktorých sa už neviem dočkať a Greys Anatomy, kde pár postáv odišlo a ja som zvedavá ako to bude pokračovať ďalej bez Christiny, ktorá mi bude chýbať asi najviac.

Musím si tiež vstúpiť do svedomia čo sa týka seriálov True Blood, aj keď tu ma dosť spomaľuje čítanie kníh, ktoré si proste neviem odpustiť a asi nikdy už nedopustím, aby som najprv videla a až potom čítala, hlavne po niekoľkých neblahých skúsenostiach. Smelo sa však po skúškach pustím do Supernatural a na leto plánujem aj Ice Road Trucker, ak sa mi podarí zohnať titulky alebo predabované časti, predsa len si netrúfam pozerať to len tak "naprírodno".

Veľký rozmach u mňa tento mesiac zažíva Pretty Little Liars, ktoré som začala konečne pozerať hneď potom čo som si prečítala prvé štyri knihy z rovnomennej série. Aj keď som predtým čítala, že seriál je robený presne podľa knihy, ja osobne som našla celkom dosť rozdielov, ktoré mi síce nevadia, ale predsa len som čakala že aspoň tie zásadné veci budú rovnaké. Nevadí. Každopádne je seriál neskutočne napínavý a v niektorých veciach mi vyhovuje viac ako kniha. Aspoň čo sa týka Tobyho. Možno sa mi dokonca podarí stihnúť pozrieť všetky doteraz vyjdené časti a dostanem sa na sledovanie v aktuálnom čase, ako sa mi to už s niektorými stalo aj keď si uvedomujem, aké potom bude to čakanie na ďalšiu časť neznesiteľne dlhé, keďže už teraz ma ten seriál dokáže priklincovať k stoličke a pozerám jednu časť za druhou, asi to čakanie neprežijem. Alebo priberiem Ravenswood, ktorý by mal byť akýmsi prídavkom k tomuto seriálu. Uvidíme, zatiaľ je to všetko vo hviezdach.

6 komentárov:

 1. Arrow jsem před dvěma dny (asi dvěma dny) dokoukala. Začalo to být spíše rodinné drama než akční seriál. Ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne. A jsem dost zvědavá, jaká bude třetí série.
  New Girl jsem viděla jen pár dílů a nějak mě to nenadchlo. Asi tomu ještě dám šanci, někdy, ale určitě to nebude brzo.
  Bones nemám dokoukanou ještě osmou sérii a na devátou se podívám, až bude nadabovaná - jeden seriál z mála, kde mám raději dabing.
  A True Blood bych měla dokoukat, ale nějak se mi do toho nehce, ale přes léto bych to ráda dokoukala, teda šestou sérii. Sedmou si nechám, až bude venku celá.
  Asi bych taky měla někdy udělat pořádnou čistku ve watchlistu. :o)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. New Girl som ja dávala tak dlho šancu aj kvôli tomu, že tam hrala sestra Emily z Bones :D a na originál Bones som si po nejakej dobe zvykla, aj keď spočiatku som si to tiež nevedela predstaviť bez dabingu, ale napokon netrpezlivosť bola väčšia :)
   Na true blood som zvedavá, neviem si predstaviť čo ešte by sa tam dalo vymyslieť :)

   Odstrániť
 2. Teba nebaví Arrow? :D Tak to si asi prvá, o kom viem. V mojom okolí to pozerá skoro každá druhá osoba a je do toho poriadne zažratá :D

  PPL je celkom fajn. Chvíľu ma to nudilo, ale ten koniec nemal chybu :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nebaví nejako :D bojovala som s tým :D ale tak ja asi nie som typ, ktorému by sa páčili takéto akčné veci :)

   Na PLL nedám dopustiť, aj knihy aj seriál sú super :) oboje doslova hltám :D

   Odstrániť
 3. Ja som na Arrow vcelku závislá :) A Kosti si rada kuknem ak sú v telke.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och Kosti v telke si aj ja rada pozriem, to si vždy tak pospomínam na staré časti :)

   Odstrániť