nedeľa 12. augusta 2012

American Reunion | Prci, prci, prcičky: Stretávka

"The Class of 1999 return."

 
Jablečný koláč coby trenažer prvního sexu už nečekejte. Jinak se ale hrdinové komediální série Prci, prci, prcičky příliš nezměnili, i když jako dospělí spíš než erotické úspěchy sbírají trapasy a ztráty. Třináct let poté, co prvním dílem vyvolali mohutnou erupci pubertálních komedií, se na scénu vracejí prakticky všichni oblíbení „sexuální štvanci“, včetně Jimova táty a Stiflerovy mámy. Vy se proto raději připravte. Pro jistotu na všechno. Nejvhodnější záminkou k setkání všech postav byl podle scenáristů školní sraz. Trocha bilancování – Jim (milovník koláčů) žije s Michelle (milovnice hudebních táborů) v manželství, kterému pomalu dobíhá setrvačník. Oz (největší slušňák) je úspěšný televizní sporťák, ale doma mu to neklape, protože chodí s typickou blbou blondýnou. Z Kevina se stal podpantoflák, Finch se snaží vypadat jako světák, jímž ve skutečnosti není ani omylem, jen Stifler se vůbec nezměnil. Pořád je to idiot a magnet na maléry všeho druhu. Jenže tenhle sraz nebude jenom o bilancování. Hoši si vzpomenou, co velkého na střední od života čekali, jak málo toho ve skutečnosti dostali, a rozhodnou se to napravit. Jak už to tak v téhle sérii bývá, mít dobrý plán nestačí, protože se to vždycky nějak zvrtne a realita pak pekelně bolí.
 

Prcičky po štvrté. Nech sa nikto nehnevá, ale tie časti, ktoré vyšli po Prci, prci, prcičky: Svadba, sa podľa mňa akosi nepatrí ani len rátať medzi tieto štyri. Sú fajn, ak ich berieme ako samostatný filmový počin. Medzi tieto časti však absolútne nepatria. Takže znova, prcičky po štvrté. Znova sa stretávame so starými známymi, ktorí sú tentokrát o pár rôčkov starší a mali by byť aj vyspelejší. To aj sú, samozrejme Stifler musí byť výnimka, veď kto iný by potom páchal škodu a robil všetkým zle?

Začiatok vyzerá celkom sľubne. Vidíme Michelle a Jimma a ich spoločný rodinný život. Obaja sa chystajú do rodného mesta na stretnutie zo strednej školy. My tak postupne nachádzame všetkých známejších členov vtedajšieho ročníka. Či už základnú zostavu, Stiflerovu mámu alebo Jimmovho otca. Nikto nesmie chýbať, veď ako by to bolo, stretávka bez rodičov. A takisto ako v každej časti musí Jimmov otec zahviezdiť, či už ako Stiflerov spoločník na párty alebo svojimi radami do života, ktorých má vskutku na rozdávanie.

Kto nič nečaká, nebude sklamaný. To len tak pre istotu. Táto časť pekne zapadla a dúfam, že nadobro uzavrela celok American Pie. Pretože aj napriek tomu, že sa na niektorých častiach dalo zasmiať, predsa len to už bolo akoby "okukané" z predošlých častí. Nedá sa však povedať, že by to bola najhoršia časť, to nie, ale na druhej strane ani sa jej nepodarilo "prekročiť" zašlú slávu predošlých častí, na ktoré môžme dnes už len "s láskou spomínať" a sem tam si ich pripomenúť.


Neprekvapilo, ani nesklamalo.


Stiflerova máma: "Ani nevím, kolikrát jsem přišla k
Stevenovi do pokoje a nachytala ho při sexu s nějakou holkou."
Jimův táta: "Aspoň byl se skutečnou, živou holkou."

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára