nedeľa 12. augusta 2012

Captain America: The First Avenger | Kapitán America: Prvý Avenger

"Sérum všechny vlastnosti člověka zesílí. Z dobrého člověka se stane skvělý, ale špatný člověk, se stane ještě horším. To proto jsme vybrali Tebe. Protože silný člověk, který nikdy takovou moc nepoznal, by ju nemusel respektovat. Ale slabý muž si jí bude vážit."


Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel. Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. (csfd.cz)


Keď som videla v kine ukážky, chcela som vidieť ten film hneď...veď ktoré ženské srdce by nechcelo? Ja osobne veľmi rada vydržím dve hodiny sedieť a pozerať na Chrisa Evansa, zvlášť, keď zachraňuje svet. Nie? Spočiatku som čakala...ja neviem nejakú kravinu, ja na tieto akčno dobrodružné rozprávky veľmi nie som. Teda, okrem niektorých. Táto ma však dostala. Totálne. Keby som chcela opisovať, čo všetko sa mi páčilo, asi by toho bolo dosť veľa... ale hlavne, že sa odtiaľ nestratil humor, to je hlavné. A niektoré scény... och joj. To si musím ešte pozrieť niekedy znova. Jednoznačne úžasný film a nielen vďaka hercovi...príbeh mal tiež dačo do seba, nebudem to tu však všetko rozpisovať, lebo ako sa poznám istotne by som sa zamotala a už z toho nevyšla. O tomto filme nestačí čítať, treba ho vidieť.


"Spal jste, Kapitáne. Skoro 70 let... Budete v pořádku?"
"Jo, jo... jen jsem mněl... jen jsem mněl domluvené rande..."

"Myslel jsem, že jsi mrtvý."
"Já jsem si myslel, že jsi menší!"


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára