streda 5. septembra 2012

Dictator | Diktátor


Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit.

Videla som Borata, aj Zohana a toto je niekde medzi nimi. Nie je to to najlepšie čo som videla, ale zase nemôžem povedať, že by to bolo najhoršie. Ale úprimne, zasmiala som sa tak trikrát, zvyšok mi už prišiel mierne trápny a opotrebovaný. Ani sa nejdem rozpisovať. Ak máte náladu na trochu bezduchého a jednoduchého humoru, do toho.

2 komentáre:

 1. Mně se nejvíc líbil jeho palác - natáčelo se to totiž v Seville v bývalém ministerstvu :-)
  Paris-London Giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) Až toľko som o tom nevedela :) ale ten palác bol naozaj zaujímavý, aj keď viac sa mi páčila záhradka na streche :)

   Odstrániť