piatok 3. apríla 2015

Goodbye Marec 2015

Marec ubehol ako voda. Počkať, nehovorím to už každý mesiac? Asi áno a asi to bude preto, že v konečnom dôsledku na tom tvrdení bude nejaký kúsok pravdy. Sotva sme sa spamätali z osláv Nového roku a už sa na nás valí Apríl s nečakanou snehovou nádielkou. No kto by to bol čakal. Môj marec bol v tomto roku skutočne krásny mesiac a to nehovorím po počasí. Začiatok sa niesol v nervoch a dopisovaní bakalárky, na druhej strane ten pocit po jej dokončení, nahodení do systému, následnom vytlačení, zviazaní a odovzdaní. No proste nádhera. Tá úľava, ktorá sa usadila v mojom tele sa snáď nedá ani opísať, aké to bolo úžasné. 14. 3. sme na rok a mesiac presne absolvovali znova koncert Divokého Billa, tentokrát sme vyrážali o šiestej ráno do Bratislavy, vyzdvihli sme ocina, pomotali sa v BA a potom šup šup do Trenčína a že sme si to veru užili! Neskutočne skvelý deň, úžasný zážitok. Až nám bolo do plaču, keď sme si uvedomili, že je po všetkom. Rozhodne si to musíme zase zopakovať. Užili sme si to, že sme boli spolu s ocinom a aj koncert. Čo viac si človek môže priať. Okrem týchto všetkých radostí sme tiež s mojím drahým oslávili trojročné výročie, čo sa niekomu môže zdať ako nič, ale pre nás je to pekné číslo a tešíme sa ako nám budú postupne pribúdať tie rôčky. Oslávili sme to pekne víkendom na chate u babky a bolo nám proste fajn. A aby som nezabudla, tak ako sme na koncerte vyvenčili ocina, boli sme aj s mamkou v Korytnici, odlovili sme nejaké kešky a pokochali sa pohľadmi na úžasné, aj keď dnes už nepoužívané a schátralé miesto. Rozhodne to malo niečo do seba, keď budete mať cestu, choďte sa tam pozrieť, stojí to za to. 


Čo sa týka mojich "štatistických vecí" tento mesiac bol aj vďaka tej hnusnej bakalárke biedny hlavne čo sa prečítaných kníh týka, ale nemôžem všetko hádzať len na bakalárku, aj sa mi trochu nechcelo do ničoho, nieto ešte čítať tucty kníh. Prečítala som teda Mŕtvu zónu od Kinga a Intr, ktorý ma celkom milo prekvapil, keďže som ho kupovala ako mačku vo vreci a priznávam len preto, lebo bol v zľave. 


Nakúpených kníh bolo o niečo viac ako tých prečítaných a to hlavne vďaka nejakému kníhkupectvu, ktoré niekde zrušili a prišli dovypredávať knihy do Bratislavy. No potešenie, chodila som tam asi tri dni, krútila hlavou, váhala, nevedela si vybrať, rozhodnúť sa a napokon som odišla s kúskami Škaredí, Ritmatik, ktorý chudáčik nemá ten pekný farebný obal, ale za 5€ no nekúp to. Taktiež ma potešili nové obálky Pána Prsteňov, až kým som si nevšimla, že to je len jedna časť na viacerých kôpkach, ale nakoniec som si aj tak vzala Návrat kráľa, keďže túto sériu chcem mať doma v tomto vydaní a takáto dobrá cena sa už nemusí naskytnúť! Nakoniec som si doplnila zbierku Angusa a kúpila len po eure Vydesili ma jeho kožušinové šortky, A vtedy mi spadli do ruky, a ... práve zožral moje lapače chalanov. 


Filmy na tom boli biedne ako prečítané knihy. Podarilo sa mi pozrieť len dva. Po prečítaní knihy to bol očakávaný S láskou, Rosie a len tak náhodou sme si s priateľom pozreli Fak jú Goethe, ktorý ma milo prekvapil, vzhľadom na to, že som sa spočiatku bála, aká veľká kravina to zase bude. Nebola. 


Zo seriálov sa mi podarilo celkovo pozrieť 40 častí. Najviac ich bolo z Dva a pol chlapa, ktoré s priateľom pozeráme pri raňajkách, alebo len tak, keď nevieme čo so sebou. Bolo to dokopy 13 častí. 14 častí som zase videla z Nurse Jackie, ktorú som kukala pri písaní Bc. ako inšpiráciu. Potom to už bola celkom bieda. Po tri časti z Bates Motel, Grey´s Anatomy, Once Upon a Time, Pretty Little Liars. Len dve časti z Big Bang Theory a len jedna úbohá z Walking Dead a iZombie (ten seriál len začal, takže preto ten malý počet). Kešky sme nachádzali na výlete úspešne. Začali sme v Pribyline, kde sme našli dve a jednu sa nám v tom snehu nepodarilo objaviť a potom švagor navrhol Korytnicu. Tam sme objavili ďalšie dve a znova sme si potvrdili pravidlo, že nás tie kešky niekedy dokážu priviesť na skutočne nádherné miesto, kam by sme sa ináč nedostali.


Nabehané kilometre sú asi najvyššie za celé moje pôsobenie. Pomohlo k tomu hlavne pravidelné cestovanie domov a k priateľovi, taktiež jedna cesta naviac, kvôli koncertu. Trochu keškovýlet a výlet na chatu a tiež "plazmové výlety" do Hainburgu. Dokopy mi to teda vyšlo 4270 kilometrov. Ak teda google mapa neklame a uvádza pravdivé počty kilometrov.

1 komentár:

  1. Ritmatika by som si rada prečítala 8)
    Love Rosie bolo krásne 8) a Fak jú Goethe bolo brutalitné 8D tiež som nečakala tak vtipný film z toho.

    OdpovedaťOdstrániť