štvrtok 13. septembra 2012

Glee | 2. séria

Za sebou mám druhú sériu a musím povedať, že ma prekvapila. Ale nie v tom pozitívnom zmysle, skôr naopak. Glee klub začína znova trénovať, aby sa mu podarilo vyhrať súťaž, Sue pokračuje vo svojom zničujúcom ťažení, Emma si nájde priateľa, čo Willovi prekáža a na scéne sa objaví nová trénerka futbalového tímu, trénerka Zrúdná, ktorú sa rozhodnú zo školy vyštvať. 

Artie: Takže si to ujasněme. Chceš se mnou chodit, protože... 
bys mi chtěla... tlačit křeslo?
Brittany: Dala bych si tě do dětského kočárku.


Na začiatku sa teda Will prekvapivo spolčí so Sue, aby spoločne trénerku vyhnali. Toto snaženie im však nevydrží dlho a Will si prizná, že je vlastne kľudná osobnosť a prítomnosť trénerky mu až tak veľmi neprekáža. Pre mňa osobne to bola výhra, keďže trénerka aj napriek svojmu na prvý pohľad možno hrôzostrašnému zjavu vyzerá "nežensky", je sympatická osoba. Teda aspoň mne osobne "sadla".

Takisto sa objavia nové páriky, Tina začne chodiť s Mikom, Brittany sa zase zameria na Artieho, takisto sa však okolo nej obšmieta aj Santana. Finn sa rozíde s Rachel a znova prichádza na rad Quin, ktorá znova získa  svoje miesto u roztlieskávačiek. Finn by sa teda k nej opäť perfektne hodil. Nakoniec sa jej to aj podarí. Prominentný pár je tak opäť spolu.

Sue: (v ruce drží brokolici) Víš co to je?
Mercedes: Štětka na záchod?
Sue: Brokolice. Když jsem jí ukázala Brittany začala fňukat, protože si myslela, že jsem pokácela malý strom, kde žila rodina gumídků.

Najvtipnejšou časťou tejto série je nepochybne diel, kedy Finn objavil Ježiša, jeho kľačanie pri posteli a slová "Děkuji ti, zapečený Ježíši." ma privádzali do neskutočného smiechu. A hlavne ako dlho ho nosil zo sebou a potom ho zjedol!! Po takej dobe. Ale budiš, aspoň som sa zasmiala. Predsa len to za to stálo. A čo sa týka vtipnosti, Brittany v ničom nezaostáva a perlí aj naďalej ostošesť!


Aby som nezabudla, okrem trénerky Zrúdnej, sa objaví aj Sam, ktorý na začiatku chvíľu chodil s Qiun, ale napokon mu dala kopačky kvôli Finnovi, tak si začal so Santanou, a skončil s Mercedes (ale to až v poslednej časti) a išiel mi na nervy. No naozaj. Spočiatku vyzeral trochu nádejne, ale s Bieber revival to zabil a znechutil sa mi na večné veky.

Brittany: Vím, že to nezvládnu. Stejně jako vím, že cvrček, který mi čte pohádky před spaním, mi krade šperky.

Najdojemnejšou časťou bola tá, kde Sue umrela sestra. Netušila som, že ma niečo môže v tomto seriály dojať, ale jej sestru som si obľúbila. Tu sa Glee klub ukáže ako skupina hrdinov, keď jej vystroja pohreb. Takmer som plakala. Ale na veselšiu nôtu. Počas tejto série vznikol ešte jeden nový pár a tým je Burt Hummel a Finnova matka, ktorý sa napokon vezmú. Svadbu im samozrejme zorganizuje Kurt a Finn ho konečne prijme za brata a zmieri sa, že už sú rodina.


Najodpornejšia túto sériu bola Holly Holliday, ktorú by som tresla lopatou, strčila do škatule a poslala niekam...ďaleko. Tú  rolu by som celú vymazala a už nikdy ju nevyťahovala na svetlo božie. Alebo by som aspoň vybrala lepšiu a sympatickejšiu herečku. Toto bol podľa mňa prepadák, čo na tom, že si ju deti v Glee obľúbili.

Finn: Pane Schue? Chtěl bych něco říct. Něco se mi přihodilo, sice to úplně nechápu, ale změnilo mě to od základu.
Puck: A je to tu, Finn je gay.
Finn: Tak trochu, do mého života vstoupil jeden muž a ten muž je Ježíš Kristus.
Puck: To je ještě horší.

Yey! Na záver sa vrátil Jesse, čo som nečakala ale ocenila som to, a že bol ten návrat úžasný!!! Pozrite si video dolu. Aj keď teraz sa mi zdal akýsi slizkejší, ale dobre sa na neho pozerá. Druhý "úžasňák" na ktorého sa dobre pozerá je Blaine (Kurt sa s ním spoznal v druhej škole, kam na nejaký čas prestúpil a nakoniec sa dali dokopy). Neskutočne dobre spieva, dobre vyzerá a je milý a úžasný a vyzerá, že aj dačo má v hlave, no asi sen každého dievčaťa. Ale je gay. Takže, ostávame pri Jessem.

Nespomenula som všetko to je mi jasné, ale to čo som pokladala za podstatné, to tu je. Každopádne druhej sérii udeľujem * * . LEN! Pretože, myslím, že tu ide hlavne o klub a ten sa mi zdal tento rok akýsi rozhádzaný a nesúdržný. A aj keď to dotiahli až do NY, nevyhrali! No čo je to za seriál... 

2 komentáre:

  1. 8DDD tiež som bola sklamaná že nevyhrali, ale trenérka "Zrúdná" mi bola nadmieru sympatická 8) a totálne zbožňujem Santanu a Britanny! 8P

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Hej a v tretej sérii čo som zatiaľ videla jej dali konečne viac priestoru :_) čo ma hrozne teší :)

      Odstrániť